Back to top

Szczawnica – co warto zobaczyć?

Szczawnica – co warto zobaczyć?

Jest idealnym miejscem na urlop w górach bez względu na to, czy planujemy go na lato, czy na zimę. Szczawnica to piękna okolica, wspaniały klimat oraz dobre zagospodarowanie, dzięki czemu tanie noclegi znajdziemy tu o każdej porze roku. Co warto zobaczyć w tym uzdrowisku? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się na pobyt w Szczawnicy?

Szczawnica to idealny punkt wypadowy dla tych, którzy stawiają na górskie wycieczki. Można stąd wyruszyć w Beskid Sądecki, można skoncentrować się też na Pieninach. Nie lada gratką są tu również spływy Dunajcem, od lat cieszące się bardzo dużą popularnością. Sama Szczawnica jest idealnym miejscem na spokojne spacery w pięknym otoczeniu. W uzdrowisku tym nie brak cennych zabytków, które przypominają o czasach największej świetności tego kurortu. Gdzie warto się wybrać?

Zwiedzanie Szczawnicy warto zaplanować w taki sposób, aby znaleźć czas na spokojny spacer w rejonie Placu Dietla oraz na wizytę w Pijalni Wód mieszczącej się w zabytkowym „Domu nad Zdrojami”. Spacer po Dolnym i Górnym Parku to kolejna atrakcja, na którą warto w tym uzdrowisku postawić. Kto chce spojrzeć z góry na Szczawnicę, ten może się wybrać na Palenicę (można się na nią dostać również kolejką). Zimą jest ona miejscem idealnym dla początkujących narciarzy, latem – dla spacerowiczów. Bez względu na porę roku, Palenica doskonale sprawdza się jako punkt widokowy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *