Back to top

Licówki porcelanowe, kompozytowe – rodzaje licówek

Licówki porcelanowe, kompozytowe – rodzaje licówek

Te niezwykle cieniutkie płatki przymocowane do zębów mogą zmienić naprawdę wiele. Ich obecność nierzadko w spektakularny sposób pozwala odmienić to, jak prezentuje się uśmiech. Interesują cię licówki na zębach? Z nami zapoznasz się z podstawowymi wariantami dostępnymi w gabinetach stomatologicznych.

Licówki zębowe w Warszawie – co musisz o nich wiedzieć?

Z licówkami możemy w szybki i sprawny sposób zatroszczyć się o to, jak prezentuje się nasz uśmiech. W przeciwieństwie do mostów czy implantów, ta metoda w znikomym stopniu ingeruje w strukturę zęba i otaczających go tkanek. Wszystko dlatego, że zeszlifowaniu ulega jedynie cieniutka jego warstwa. Następnie na tak przygotowane miejsce przyklejona zostaje licówka porcelanowa lub licówka pełnoceramiczna. Efekt jest natychmiastowy.
Kiedy wykorzystuje się takie rozwiązania? Licówka na zęby to opcja idealna, gdy zależy nam na:

  • zmianie kształtu zębów;
  • rozprawieniu się z przebarwieniami;
  • ukryciu diastemy;
  • korekcie krzywych, ukruszonych czy złamanych zębów.

Warto wiedzieć, że licówka na zęby dostępna jest w różnych wariantach.

Czym charakteryzują się licówki kompozytowe?

Taka opcja w dużej mierze przyciąga atrakcyjną ceną. Za licówkę z kompozytu zapłacimy mniej niż za wariant porcelanowy. Do zalet trzeba zaliczyć także fakt, że cały proces składa się tylko z jednego etapu. Decydując się na licówki kompozytowe musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że takie rozwiązanie z czasem będą się przebarwiać. Są także mniej wytrzymałe niż porcelanowa alternatywa.

Czy to jednak oznacza, że należy całkowicie zrezygnować z tego wariantu? Nic bardziej mylnego. Tego typu licówki będą doskonałe, jeśli w przyszłości chcemy przeprowadzić inne zabiegi, np. wstawienie koron czy wybielanie zębów. Jeśli zależy nam na długoterminowym noszeniu licówek z kompozytu, musimy przygotować się na to, że co dwa lub trzy lata trzeba będzie je zmienić.

A może licówki porcelanowe?

Wariant ten zachwyca trwałością. Jest także odporny na przebarwienia. W praktyce nie musimy więc zmieniać ich co parę lat, bo prezentować się mogą nieskazitelnie ponad dekadę, a czasem nawet także po upływie kilkunastu lat. Duża estetyka wyglądu i odporność na uszkodzenia mechaniczne decydują o tym, że za licówki porcelanowe zapłacimy więcej niż np. za licówki z kompozytu.

Licówki na zębach w Warszawie – inne rozwiązania

Do wyboru mamy także taką opcję jak licówka pełnoceramiczna. Tu także na uwagę zasługuje duża wytrzymałość, co wynika z rodzaju zastosowanego materiału. Czasem spotkamy się także z licówkami akrylowymi. Jest to jednak opcja dość przestarzała – wyróżnia się stosunkowo wysoką wagą i niską trwałością. Zazwyczaj więc takie leczenie nie jest oferowane w nowoczesnych gabinetach. Jak dobrać odpowiednie licówki zębowe? Pomogą nam w tym profesjonaliści. Na nowoczesne leczenie możemy liczyć m.in. w warszawskiej klinice Varsovia Dental – https://varsoviadental.pl/.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *