Back to top

Opaski kablowe – rodzaje, charakterystyka, zastosowanie

Opaski kablowe – rodzaje, charakterystyka, zastosowanie

Myślisz, że opaski kablowe to jednorodna grupa produktów, które zawsze służą do tego samego? Dziś udowadniamy, że to nieprawda. Sprawdź, jakie rodzaje są aktualnie dostępne na rynku i gdzie wykorzystuje się każdy z nich.

Popularne rodzaje opasek, czyli szukamy idealnego wariantu

Producenci opasek zaciskowych proponują wiele wariantów produktów. Na pierwszy rzut oka różnią się jedynie barwą. Wyróżnimy więc opaski kablowe kolorowe, czarne, białe. Istotne różnice zaznaczają się także w składzie oraz w konstrukcji wyrobów. Podczas poszukiwań idealnej opaski spotkamy się z opcjami, które wzbogacone zostały o dodatkowe komponenty, gwarantujące zwiększoną odporność na promieniowanie UV oraz z wariantami otwieralnymi, pozwalającymi na dokładanie kolejnych przewodów (opaski kablowe wielokrotnego użytku). Czasem bardzo funkcjonalne mogą okazać się także opaski kablowe z tabliczką opisową. Niezależnie do tego, jakiego wyrobu szukamy, wybierajmy opaski:

  • od sprawdzonych producentów;
  • oferowane przez rzetelne, godne zaufania sklepy (np. 4Technik).

Opaski kablowe

Opaska kablowa – gdzie się ją stosuje?

Wszystko zależy od tego, jakimi parametrami wyróżnia się dany produkt. Opaski kablowe czarne i kolorowe samogasnące będą przydatne, gdy potrzebujemy mocowania w instalacji, której dotyczy wyższe ryzyko pożaru. Wariant sprawdzi się więc zarówno w środowisku domowym, jak i w zastosowaniu przemysłowym. W instalacjach przemysłowych elektrycznych i motoryzacyjnych wykorzystuje się także standardowe opaski kablowe kolorowe.

Jeśli wiemy, że mocowanie będzie narażone na promieniowanie UV, lepiej będzie sięgnąć po wariant czarny (kolor wynika z dodatku sadzy). Z kolei opaski kablowe wykrywalne, dzięki dodatkom w postaci tlenków żelaza, alarmują detektory metalu i aparaty rentgenowskie. Takie zaawansowane produkty stosuje się m.in. w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

 

Źródło: https://4technik.pl/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *