Back to top

Z jakich modułów oraz rozwiązań warto skorzystać w profesjonalnych firmach faktoringowych?

Z jakich modułów oraz rozwiązań warto skorzystać w profesjonalnych firmach faktoringowych?

Profesjonalne firmy faktoringowe korzystają na co dzień z wielu zaawansowanych systemów, funkcji oraz modułów. Nie byłoby to jednak możliwe bez odpowiedniego narzędzia faktoringowego. W związku z tym warto się za nim solidnie i rzetelnie rozejrzeć, a następnie dobrać dla siebie takie rozwiązanie faktoringowe, które odpowiadają firmie na każdej możliwej płaszczyźnie i ułatwią jej pracę.

Narzędzie faktoringowe – jakie moduły przeanalizować na samym wstępie? Garść przydatnych wskazówek

Inwestując w takie narzędzie faktoringowe jak Factor360.pl w dowolnym momencie można skorzystać z wielu ciekawych systemów, funkcji i modułów, które firmy za każdym razem dopasowują do swoich potrzeb. Chodzi przede wszystkim o:

  • moduły pozwalające na skompletowanie wszystkich informacji o klientach oraz ich odpowiednie sklasyfikowanie (tzw. moduł scoringowy). To jeden z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie wyższego poziomu bezpieczeństwa w trakcie podejmowania kolejnych wiążących decyzji firmowych,
  • zastąpienie ręcznego wpisywania informacji o fakturach, automatycznym odczytem faktur (tzw. system OCR), co przekłada się na większą oszczędność czasu,
  • dostęp do raportów i statystyk na podstawie których można się dowiedzieć, czy firma spełnia zamierzone cele, czy też może powinna jednak wprowadzić jakieś poprawki (tzw. moduł raportów).

Jak widać zaopatrzenie się w system do obsługi faktoringu może być jedną z najlepszych decyzji właścicieli firm faktoringowych. Od tego momentu obsługa faktur zostanie znacznie usprawniona oraz zautomatyzowana.

Jakie jeszcze elementy powinny być przetestowane przez firmy faktoringowe?

Firmy, które mają styczność z faktoringiem w każdym dniu swojej pracy powinny przetestować jeszcze inne elementy pomagające im na kompleksowe zarządzanie fakturami oraz zbudowanie odpowiednich relacji z kontrahentami z poziomu platformy SaaS. Wystarczy wspomnieć o mechanizmach wykrywania odstępstw, tworzeniu indywidualnych baz oraz bezproblemowym wnioskowaniu online.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *